Pierwszy osobowy Maxus przekazany klientowi w Polsce. To SUV klasy średniej mieszczący na pokładzie pięć osób.

Kupno nowego samochodu to emocjonujący moment. Długo się zastanawiamy, czy wybraliśmy odpowiednią markę, model, wielkość i silnik. U jednych taki proces zajmuje wiele miesięcy, a u innych wystarczy impuls. Drugą ze ścieżek obrał Pan Przemysław, który tylko na podstawie zdjęć i opisu parametrów technicznych zdecydował się na Maxusa Euniq6.

Euniq6 to nowość na europejskim rynku. Pierwsze sztuki przypłynęły do Polski zaledwie kilka tygodni temu. Zanim jeszcze rozpoczęła się kampania komunikacyjna, progi salonu Top Auto w Białymstoku przekroczył Pan Przemysław, żywo zainteresowany elektrycznym samochodem. Handlowcy nie mogli przedstawić wielozadaniowego SUV-a fizycznie, zatem zaprezentowali model wirtualnie.

Pierwszy klient osobowego Maxusa poszukiwał rodzinnego, przestronnego auta zdolnego pokonać duży dystans w trybie bezemisyjnym. W tej kategorii Euniq6 okazał się bezkonkurencyjny w swojej klasie podczas dwóch ostatnich edycji zimowego testu przeprowadzonego przez norweskich dziennikarzy magazynu Motor. Do rywalizacji stanęło aż 29 pojazdów zarówno z Europy, Azji, jak i Stanów Zjednoczonych. Norwegowie pokonali dystans 317 kilometrów, co stanowi zaledwie 10,45 proc. odchylenia względem norm WLTP (354 kilometry w cyklu średnim). To wynik niepobity od czerwca zeszłego roku i biorąc pod uwagę aktualnie mroźną aurę, czynnik istotny dla Pana Przemysława.

Napęd mocnym argumentem

Flagowy SUV ma 473,5 cm długości, 186 szerokości i 173,6 wysokości. Rozstaw osi wynosi 276, zaś prześwit 19 cm. Napęd przekazywany jest na koła przedniej osi. Do napędu oddelegowano silnik elektryczny o mocy 177 KM i 310 Nm. Prędkość maksymalna to 160 km/h. Litowo-jonowy akumulator o pojemności netto 77 kWh możemy ładować prądem zmiennym (AC) lub stałym (DC). W pierwszym przypadku, uzupełnianie energii od 0 do 100 procent zajmie 10 godzin, zaś przy korzystaniu z prądu stałego, naładowanie baterii od 30 do 80 proc. potrwa zaledwie 35 minut. 

Dla Pana Przemysława to istotna cecha, bowiem bez przeszkód może dojechać na pełnym akumulatorze z Warszawy do Trójmiasta, czy z Łodzi do Wrocławia, utrzymując dynamiczne tempo, zgodne z przepisami ruchu drogowego i ograniczeniami prędkości. Kolejny argument stanowił przedział pasażerski, a w tej kategorii Euniq6 mocno się wyróżnia bardzo wysoką dbałością o detale i przestrzenią.

Bagażnik o pojemności 754 litrów jest ustawny, ma nisko poprowadzony próg załadunku i elektrycznie unoszoną pokrywę. Pokład SUV-a klasy średniej to także długa lista wyposażenia z zakresu komfortu i bezpieczeństwa. Egzemplarz zamówiony przez Pana Przemysława cechuje się oświetleniem wnętrza Ambient Light z 64 kolorami, indukcyjną ładowarką do smartfonów, Apple CarPlay i Android Auto, bezkluczykowym dostępem, 6-kierunkową regulacją fotela kierowcy oraz czarnym, stylowym wnętrzem z nowoczesnymi detalami. 

Ponadto, w zupełnie nowym SUV-ie znajduje się szereg systemów bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy. Jest wyposażony w adaptacyjny tempomat, kamerę parkowania o zasięgu 360 stopni, ostrzeżenie o martwym polu, automatyczny system hamowania awaryjnego, przednie i tylne czujniki parkowania oraz ekran dotykowy o przekątnej 12,3 cala. W standardzie są też podgrzewane fotele, aluminiowe felgi o średnicy 18 cali oraz system awaryjnego hamowania w razie zagrożenia kolizją. Lista wyposażenia jest kompletna, a Pan Przemysław w pełni usatysfakcjonowany.

Życzymy szerokiej drogi

W chwili przekazywania kluczyków do modelu Euniq6, na twarzy Pana Przemysława malowała się szczera radość. Rzeczywistość pokryła się z Jego oczekiwaniami i wyobrażeniami. Wcale nas to nie dziwi, bowiem SUV Maxusa to obecnie jeden z najważniejszych modeli osobowych koncernu. Komfortowy, świetnie wyposażony i z zasięgiem w cyklu miejskim na poziomie 465 kilometrów (WLTP). By umilić naszemu klientowi obcowanie z wszechstronnym samochodem, dołożyliśmy garść upominków, zabezpieczenie powłoki lakierniczej. 

Każdy model Maxusa oferowany jest z fabryczną gwarancją na 5 lat lub 100 tysięcy kilometrów. Akumulator natomiast objęty jest 8-letnią ochroną z limitem kilometrów na poziomie 200 tysięcy. 

Życzymy bezpiecznego i przyjemnego podróżowania Maxusem Euniq6 a wszystkich chętnych zapraszamy do jednego z naszych punktów dilerskich.

Zdjęcia: KLIKNIJ TUTAJ