W ubiegłym tygodniu po raz drugi odbył się Maxus Summit 2023, podczas którego dealerzy z siedmiu europejskich krajów spotkali się w duńskiej Kopenhadze.

Konferencja dealerów Maxus została zorganizowana po raz drugi przez firmę RSA, europejskiego importera marki. Wydarzenie miało miejsce w Kopenhadze, a wzięło w nim udział ponad 350 przedstawicieli sieci dealerskiej Maxus z Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Polski, Niemiec i Islandii.

W krajach skandynawskich Maxus odnotowuje imponujący wzrost w ostatnich latach, rok do roku zwiększając udział w rynku. Dynamicznej ekspansji uległa również sieć dealerska i obecnie to ponad 200 punktów handlowych.

Dzień rozpoczął się sesji plenarnej podczas której podsumowane zostały osiągnięcia oraz dokonana została analiza bieżącej sytuacji rynku. Następnie uczestnicy poznali plany na kolejne lata. Zaprezentowane zostało portfolio modeli, obejmujące zarówno pojazdy użytkowe jak i samochody osobowe, które zostaną wprowadzone na rynek w nadchodzących latach.  Wieczorem goście wzięli udział w wielkiej imprezie w stylu Gatsby'ego, która była doskonałym podsumowaniem owocnego spotkania.

"Dla kultury Maxus ważne i satysfakcjonujące jest to, że dealerzy z różnych krajów spotykają się, aby wymieniać się doświadczeniami i wiedzą. Mamy wielkie ambicje, aby Maxus stał się wiodącym graczem na rynku pojazdów elektrycznych i ciężko pracujemy, aby oferować pojazdy spełniające wymagania branży transportowej a nawet je " - mówi Mathias Ottersen, kierownik sprzedaży w Maxus Norway.

Niemalże dwukrotnie większa liczba uczestników w porównaniu do 2021 r. jest wyraźnym wskaźnikiem wzrostu, jaki osiągnął Maxus na przestrzeni ostatnich dwóch lat.


Premiera Maxus e-Deliver 7

Najważniejszym wydarzeniem Maxus Summit 2023 było odsłonięcie nowego elektrycznego samochodu dostawczego e-Deliver 7. Elektryczny van oferuje przestronną przestrzeń ładunkową o pojemności odpowiednio 5,9, 6,7 i 8,7 m3, wypełniając segment, który obecnie ma w ofercie niewielu konkurentów. W portfolio samochodów dostawczych Maxus, pod względem wielkości plasuje się pomiędzy e-Deliver 3 i e-Deliver 9. e-Deliver 7 został zaprojektowany z naciskiem na przyjazną obsługę, niezawodność i wszechstronność zastosowań. Oczekuje się, że e-Deliver 7 będzie dostępny w Europie od 2024 roku. Ostateczne specyfikacje i ceny zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

 

SAIC Maxus

SAIC Maxus (SAIC Maxus Automotive) to marka samochodów osobowych należąca do chińskiego koncernu SAIC Motors. SAIC Motor (Shanghai Automotive Industry Corporation) jest producentem samochodów osobowych i dostawczych SAIC Maxus i jest największym chińskim producentem samochodów notowanym na giełdzie. W 2021 roku sprzedał niemalże 6 milionów samochodów wyłącznie w Chinach i odnotowuje stały, znaczący wzrost w ostatnich latach. Założona w 1958 roku firma, rozpoczynająca działalność w obszarze produkcji przemysłowej stała się jednym ze światowych liderów produkcji samochodów i usług mobilności. SAIC Motors plasuje się na siódmym miejscu wśród największych producentów samochodów na świecie. Jest też koncernem kładącym duży nacisk oraz inwestującym w rozwój i innowacje.

SAIC Maxus powstał w 2011 roku a przedstawicielstwo w Norwegii otwarte zostało w 2018 roku. Od tego czasu odnosi sukcesy w krajach skandynawskich gdzie Maxus jest jedną z najlepiej sprzedających się marek samochodów elektrycznych. RSA jest obecnie importerem Maxusa w Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Polsce, Islandii, Niemczech, Wyspach Owczych i Grenlandii.