Właściciel strony i dane kontaktowe:

Ta strona internetowa jest obsługiwana i jest własnością:

RSA

Øvre Eikervei 77

3048 Drammen

Telefon: +47 32 21 88 90

Odpowiedzialni za przetwarzanie Twoich danych osobowych

Niniejsze ogólne oświadczenie dotyczy wszystkich danych osobowych gromadzonych przez (lub w imieniu) Rutebileiernes Standardiseringsaksjeselskap (numer organizacji  915 518 389), dalej RSA i naszych dealerów, zwanych łącznie „RSA”, „my”, „nas” oraz „nasz/nasz” w tym oświadczeniu.

Przetwarzanie danych osobowych

Dane osobowe to wszystkie informacje i oceny, które mogą być powiązane z Tobą jako osobą fizyczną. Może to być m.in.  imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, adres e-mail, komunikacja, historia zakupów lub informacje techniczne, które podajesz podczas korzystania z naszych usług online. W niniejszym oświadczeniu o ochronie prywatności podajemy informacje o tym, w jaki sposób wykorzystujemy i chronimy Twoje dane osobowe oraz jakie masz prawa do prywatności.

Jakie mamy informacje?

Przesyłając formularz kontaktowy i nawiązując potencjalną relację z klientem, będziemy mieć dostęp do Twoich danych kontaktowych, takich jak imię i nazwisko, adres, numer telefonu, adres e-mail i wszelkie inne informacje, które są wypełnione w formularzu kontaktowym.

W przypadku zawarcia umowy, oprócz informacji o samochodzie, dbamy również o dane osobowe. Informacje te są przechowywane centralnie w RSA.

Zapisując się do newslettera.

Podczas subskrypcji naszego newslettera adres e-mail będzie przechowywany do wykorzystania przy wysyłaniu newslettera.

Podczas przesyłania informacji kontaktowych

Wypełniając formularze kontaktowe na naszej stronie internetowej, na której również wybierasz dealera lub warsztat, udostępniasz dane osobowe temu autoryzowanemu dealerowi / warsztatowi.

Jak wykorzystujemy informacje?

Dane osobowe, które pojawiają się w wyniku wypełnienia formularza kontaktowego lub nawiązania potencjalnej relacji z klientem, są wykorzystywane wyłącznie do kontaktu z daną osobą.

Informacje uzyskane przy zawarciu umowy służą do informowania o akcjach bezpieczeństwa, przypomnieniach o serwisie oraz przeglądzie technicznym samochodu.

Kiedy usuwamy informacje prywatne?

 • Newsletter

Jeśli klikniesz w link do usunięcia z newslettera lub w inny sposób poinformujesz, że nie chcesz otrzymywać newslettera, zostaniesz usunięty z listy odbiorców.

 • Wypełnianie formularza kontaktowego

Informacje przesłane za pośrednictwem formularza kontaktowego są przechowywane w naszym zestawieniu zapytań kontaktowych. Informacje te są również wysyłane pocztą elektroniczną do wybranego dealera, gdzie dealer jest zachęcany do usunięcia, gdy te dane nie są już potrzebne.

Twoje prawa do prywatności:

W ramach obowiązującego prawa przysługują Ci następujące prawa do prywatności:

 • Masz prawo do otrzymywania dalszych informacji o tym, jak wykorzystujemy Twoje dane osobowe.
 • Masz prawo do kopii swoich danych osobowych.
 • Masz prawo do poprawienia nieprawidłowych informacji o Tobie. Jeśli są jakieś informacje, które Twoim zdaniem wymagają poprawienia, możesz skontaktować się z nami bezpośrednio.
 • Możesz ponadto żądać, abyśmy usunęli informacje, które Cię dotyczą (z wyjątkiem sytuacji, gdy musimy zachować informacje ze względu na ustawę o rachunkowości, gwarancje lub inne wymogi prawne).
 • W niektórych przypadkach masz prawo do otrzymywania danych osobowych, które nam przekazałeś, w formacie umożliwiającym przesłanie danych osobowych do innej organizacji. Masz również prawo do przekazania swoich danych osobowych bezpośrednio od nas do tej organizacji. To prawo dotyczy wyłącznie informacji, które są przetwarzane metodami zautomatyzowanymi i które opierają się na Twojej zgodzie lub które są przetwarzane w ramach realizacji umowy z Tobą. Prawo to obejmuje wyłącznie informacje, które przekazałeś nam bezpośrednio poprzez na przykład rejestrację konta użytkownika, lub które zostały wygenerowane podczas korzystania z naszych usług.
 • Masz prawo sprzeciwić się wykorzystaniu przez nas Twoich danych osobowych, na przykład sprzeciwiając się marketingowi.
 • Masz prawo nie podlegać automatycznym procesom podejmowania decyzji o skutku prawnym lub podobnym (na przykład automatycznej ocenie kredytowej). Istnieją wyjątki od praw, które opisaliśmy powyżej. Wyjątki te wynikają z przepisów i mogą na przykład oznaczać, że niektóre informacje nie są dostępne lub nie można ich usunąć. Więcej informacji na temat tych wyjątków można uzyskać, kontaktując się z nami lub z polskim organem ochrony danych.
 • Możesz skorzystać ze swoich praw i uzyskać więcej informacji na temat stosowanych wyjątków i ograniczeń, kontaktując się z nami pod adresem personvern@rsa.no.
 • Masz również prawo złożyć skargę na osobę sprawdzającą Twoje dane do Polskiego Urzędu Ochrony Danych.
 • Jeśli uważasz, że przetwarzaliśmy Twoje dane osobowe w sposób niezgodny z przepisami dotyczącymi prywatności, mamy nadzieję, że skontaktujesz się z nami, abyśmy mogli udzielić Ci odpowiedzi i wyjaśnić wszelkie nieporozumienia.

Zmiany w oświadczeniu o ochronie prywatności

Od czasu do czasu będziemy mogli aktualizować oświadczenie o ochronie prywatności. Zostaniesz powiadomiony o istotnych zmianach. Na naszej stronie internetowej zawsze znajdziesz najnowszą wersję naszego oświadczenia o ochronie prywatności.